Zrozumieć Wszechświat

Dziś mało kto wie, że najszybciej rozwijającą się dziedziną nauki jest astronomia. Dzięki tej nauce nie tylko zmieniło się nasze postrzeganie otaczającego nas świata ale również nasze życie. W jaki sposób? Co naprawdę zawdzięczamy astronomii i jak możemy lepiej wykorzystać zdobytą wiedzę o Wszechświecie tu na Ziemi, naszym kosmicznym domu?
O tym wszystkim możemy się przekonać biorąc udział w pasjonującym cyklu popularnonaukowych prelekcji pod nazwą „Zrozumieć Wszechświat”. Cykl ten powstawał w ciągu ostatnich kilku lat w Wielkiej Brytanii na bazie dobrze znanego w Polsce cyklu „Spotkania z Astronomią”.

Nowy projekt składać się będzie z 10 prelekcji tematycznych ułożonych w logicznym porządku, przedstawiających w bardzo zrozumiały i przejrzysty sposób najnowszy obraz Wszechświata. Bardzo starannie dobrane są też materiały wizualne , znakomite zdjęcia, animacje i symulacja. Wszystko razem tworzy niepowtarzalną całość decydującą o charakterze i edukacyjnych walorach naszego projektu. I mamy nadzieję że tak jak rozwijane przez lata „Spotkania z Astronomią”, które były do niedawna
prezentowane w kilkuset miejscach w Polsce gromadząc łącznie na kilku tysiącach prelekcji ponad milion uczestników, spełnią oczekiwania wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o tym w jakim świecie a właściwie Wszechświecie żyjemy.

Jesteśmy przekonani że każdy uczestnik odniesie nie dające się przecenić korzyści a przede wszystkim pomoże uporządkować już zdobytą wiedzę na ten temat.
Jedną z głównych zalet naszego projektu jest też jego interaktywność w ramach dyskusji na „żywo” on-line z prelegentem.
Przewidujemy również dla uczestników dodatkowo warsztaty obserwacyjne również interaktywne z użyciem teleskopów i sprzętu do fotografowania nieba.
Szkoły biorące udział w naszym projekcie będą mogły dzięki niemu wyposażyć się również w sprzęt i niezbędne pomoce naukowe a nawet szkolne obserwatoria astronomiczne.

Lista poszczególnych części cyklu:

  1. Gwiazdy (premiera 2020.05.18)
  2. Słońce (premiera 2020.06.01)
  3. Układ słoneczny
  4. Ziemia cz. 1 – „Błękitna planeta”
  5. Księżyc nasz kosmiczny sąsiad
  6. Ziemia cz. 2 – „Żyjąca planeta”
  7. Planety i ich księżyce
  8. Małe ciała w Układzie Słonecznym
  9. Wszechświat
  10. Wiedza o Wszechświecie a cywilizacja